Forum Overview.com
Kategori: Lagring
diskett probelm?
Fråga:
Varje gång ja ska stänga av dator kommer det upp en error ruta "diskett luckan är öppnen, vänligen stäng" eller nåt liknande.... fattar inte vad ja ska göra.. jag har ju ingen diskettstation?

men om ja klickar på den här dator så finns det a:
hur kan ja tabort den?
Svaren i kort:
citat:Ursprungligen inskrivet av nabil_akhlaque
Varje gång ja ska stänga av dator kommer det upp en error ruta "diskett luckan är öppnen, vänligen stäng" eller nåt liknande.... fattar inte vad ja ska göra.. jag har ju ingen diskettstation?

men om ja klickar på den här dator så finns det a:
hur kan ja tabort den?

det värsta är ju att din dator särskriver. men se om du kan avaktivera FDD-stöd i BIOS, borde sätta P för det problemet iaf.
Gå till forumet

del.icio.us:diskett probelm?   digg:diskett probelm?   spurl:diskett probelm?   wists:diskett probelm?   simpy:diskett probelm?   newsvine:diskett probelm?   blinklist:diskett probelm?   furl:diskett probelm?   reddit:diskett probelm?   fark:diskett probelm? blogmarks:diskett probelm?   Y!:diskett probelm?   smarking:diskett probelm?

Relaterade länkar:
Nästa om Lagring

Föregående om Lagring