Forum Overview.com
Kategori: Lagring
Extern disk problem, startar inte
Fråga:
Tjena

Har en extern disk som e kopplad via firewire, den har fungerat
innan, plötsligt en dag starta den inte, jag kolla på enhetshanteraren
och fick ett gult frågetecken under

Diskenheter/
Generic 1394 USB COMBO IEEE 1394 SBP2 Device

Den här enheten kan inte starta. (Kod 10)
Svaren i kort:
Spinner den upp? (stäng av den, sätt örat imot och starta den) jag hör ett väldigt lågt surrande ljud har haft ett liknande problem , då min externa startade sådär men sen hände inget! fast lampan lyste, testade o testade med allt , sen hade jag bara 1 val kvar o de va att formatera om den,då funkade det citat:Ursprungligen inskrivet av uriniclas
har haft ett liknande problem , då min externa startade sådär men sen hände inget! fast lampan lyste, testade o testade med allt , sen hade jag bara 1 val kvar o de va att formatera om den,då funkade det

Mjo de må va en lösning, men jag har nämligen 200gb grejer på den
som jag verkligen inte vill bli av med... Grrr
Gå till forumet

del.icio.us:Extern disk problem, startar inte   digg:Extern disk problem, startar inte   spurl:Extern disk problem, startar inte   wists:Extern disk problem, startar inte   simpy:Extern disk problem, startar inte   newsvine:Extern disk problem, startar inte   blinklist:Extern disk problem, startar inte   furl:Extern disk problem, startar inte   reddit:Extern disk problem, startar inte   fark:Extern disk problem, startar inte blogmarks:Extern disk problem, startar inte   Y!:Extern disk problem, startar inte   smarking:Extern disk problem, startar inte

Relaterade länkar:
Nästa om Lagring

Föregående om Lagring